Chcete opravdu čisty bazén bez nečistot?

S radostí v podobě bazénu přichází i starost o něj. Filtrace a sterilizace vody patří k základní a nejdůležitější starostlivosti o bazén. Díky těmto operacím udržíte dokonalou hygienu a perfektní průzračnost vody. Vaše starosti už nemusí být nečistoty v bazénu, zelený povlak na dně či nepříjemný zápach vody.

bazén

Sanitaci vody zmíním jen okrajově. Existují dva hlavní způsoby hygienické údržby vody. S použitím chloru či s absencí chloru. Chlorová metoda bývá běžnější. Vlastníci bazénu vloží chlorovou tabletu do bazénového plováku. Ten se vznáší na hladině, zatímco tableta se samovolně rozpouští. Další možnost využití chlorové metody je za použití soli do bazénu. Speciální přístroj štěpí bazénovou sůl na chlor, který následně steriluje vodu. Pro jedince s alergií na chlor existuje bez chlórová metoda. Na použití této metody se využívají oxo tablety, které se, stejně jako jejich chlorné alternativy, vkládají do plováku a nechávají se samovolně rozpustit.

zeolit

Dalším důležitým faktorem v řadě pro udržení bazénu v čistotě je filtrace vody. K této činnosti je potřeba filtrační přístroj, do kterého se sypou různá filtrační media. Nejběžněji se využívají křemičité písky. Vždy byste měli vybírat a kupovat písek do příslušné filtrace, dle doporučení výrobců. Na trhu nalezneme široký sortiment velikosti zrnitosti písku. Z toho důvodu je správný výběr opravdu zásadní.

Mimo křemičitý písek se na trhu nachází alternativa s názvem Zeolit. Jedná se o jemně drcený přírodní minerál. Hlavní výhoda Zeolitu oproti křemičitému písku je jeho silná absorpční schopnost. Díky této vlastnosti dokáže Zeolit zachytit mnohem jemnější částice, které znečišťují vodu, než běžné písečné filtrační medium. Přírodní Zeolit lze sehnat ve dvou velikostech. Dalším kladem přírodního filtračního media je, že na stejný objem vody je potřeba menší gramáž materiálu než při použití křemičitého písku.