Co dělat, pokud potřebuju přibrat

Dnešním trendem, především u žen, je bezpochyby štíhlá postava. A to je samozřejmě v pořádku, neboť tím, že jsme v kondici, předcházíme mnoha chorobám, jako je například cukrovka či různá kardiovaskulární onemocnění.

Není tedy divu, že existuje nespočet návodů, jak svou hmotnost snížit a získat tak vytouženou postavu. Obvykle se jedná o nejrůznější diety, či cvičební programy. O tom, že naprostá většina z nich nefunguje, není třeba mluvit.

vaha1

Ale co když máme opačný problém? Jaké mám možnosti, pokud potřebuju přibrat fitkitchen.cz? Jistě, mnoho lidí nad tím zakroutí hlavou, avšak existují případy, kdy lidé musí kilogramy nabrat, nikoliv se jich zbavovat.

Jako první nás zřejmě napadnou lidé s mentální anorexií. A je pravda, že zde se jedná o ty skutečně nejvážnější případy, u kterých je zvyšování váhy nejproblematičtější. Avšak nejsou zdaleka jediní. Podobně podvyživení mohou být lidé po dlouhé, těžké nemoci. Pokud je to navíc chronický problém, se kterým neustále bojují, je jasné, že potřebují co nejvíce sil.

vaha2

Dobrá, jak ale v tomto případě postupovat? Jistě, dá se snadno říci „jez víc“, to však není ve většině případů možné. Zvláště u těžkých případů podvýživy je nutné postupovat opatrně. U některých nemocí je zase nutné dodržovat speciální dietu, která nebývá vždy chutná a ani bohatá na kalorie. Ideální jsou zde lehčí pokrmy, a to menší porce vícekrát denně.

To však často nestačí, zvlášť pokud je nutná určitá speciální dieta. Zde je tedy nutné pomoci nejrůznějšími výživovými doplňky, jako je například Nutridrink, které obsahují velké množství potřebných vitamínů a jiných živin a zároveň jsou snadno stravitelné.

Samozřejmě, že zdaleka ne každému budou chutnat. Často je to však jediné možné řešení, jak zabránit dalším zdravotním problémům, a v těch nejhorších případech i úmrtí. To je totiž něco, co rozhodně nikdo z nás nechce.