Psí tlapky a čumáček pro lepší náladu- co si pořídit, než k nám čumáček zavítá?

Říká se, že je pes nejlepší přítel člověka a opravdu na tom něco bude. Pejsků je celá řada od hodně malých až po hodně velké pejsky a dají se chovat jak v baráku na zahradě, tak i v panelákovém bytě. Pokud je někdo alergický na psí srst, tak si může pořídit pejska tak zvaného naháče, který nemá žádnou srst. Pokud přemýšlíme, že si chceme pořídit pejska, měli bychom si uvědomit, že se pes dožívá 10–16 let, záleží na rase psa, jak se o něj staráme a podobně. Takže si pořídit psa není otázka jen pár let. Také si musíme uvědomit, že pejsek potřebuje několikrát denně venčit, a to i za nehezkého počasí. Když se rozhodneme jet na dovolenou, musíme vědět, kdo se nám o pejska po dobu naši nepřítomnosti postará. Než si pořídíme pejska, je vhodné mu pořídit některé věci. V první řadě misky. Miska na vodu.

psí granule

Vodu je pejskovi třeba doplňovat a je dobré mu dát vždy čerstvou vodu. Další misky jsou na psí granulky a psí kapsičky či konzervy. Misky jsou nerezové. Tyto se dobře omývají. pak tu máme plastové misky, ty jsou zase lehké. Pak i cestovní misky, ty využijeme, kdybychom se s pejskem rozhodli někam vycestovat. Dále potřebujeme již zmíněné granulky či kapsičky. Pokud si pořídíme štěně, je třeba koupit speciální granulky pro malé štěně. Nadále potřebujeme vodítko a obojek pro pejska, některé štěně si na obojek a vodítko zvykne snadno, jinému to dělá problémy, musíme se obrnit trpělivostí a velkou láskou! Pro pejska budeme potřebovat vhodný pelíšek. Ten by měl být velký a měkký. Pejsek v něm bude pravidelně ulehat. Budeme pro něho potřebovat kartáč anebo speciální rukavice pro vyčištění chlupů, učesání pejska a rovněž i hračky. jak štěně, tak dospělý pejsek si prostě rád hraje. Pejsek se více socializuje, vybije se, zabaví se, a to je potřeba, aby pejsek nezlobil. Budeme pro něho potřebovat i přepravku, popřípadě speciální cestovní tašku pro pejska.

psí hračka

Musíme si uvědomit, že i když máme velké plemeno a jedeme autem, je třeba psa zabezpečit tak, aby náhle nevyskočil a nezpůsobil tak dopravní nehodu.  Pokud pojedeme s pejskem v hromadné dopravě, je nezbytný náhubek, je zde třeba vybrat vhodný náhubek, aby mu nikterak nepřekážel, ale aby pejsek nikoho nepokousal. A bezpochyby je třeba pro psa známka. Pejska je třeba už od malého štěněte vychovat, naučit ho různé povely, což dá také hodně práce. Pro pejsky existuje i speciální psí záchod, rozhodně nekompenzuje venčení, ale pejsek zde může vykonat potřebu, pokud jsme zrovna pryč třeba v práci či ve škole. Jedná se o jakousi zelenou „travnatou“ podložku, která je nahoře, pod ní je mřížková podložka a pod ní jakási nádoba. Psí záchod je v pohodě a dá se v pohodě osprchovat a očistit pro další použití. Než si také pořídíme pejska, je třeba vědět, ke kterému veterináři budeme chodit na kontroly a na očkování, na prohlídky a pokud pejsek onemocní, kam budeme chodit.