Fibonacci ve finančnictví

Jméno Leonardo Pisánský pravděpodobně téměř nikomu z nás nic neříká, ale přesto o něm většina lidí už někdy alespoň slyšela. Známější je ale jako Fibonacci. Jedná se o středověkého matematika z Itálie. Jeho jméno znáte především ve spojení Fibonacciho čísla, nebo Fibonacciho posloupnost. Je to nekonečná posloupnost přirozených čísel (začínáme číslem 0) a každé číslo je součtem dvou předchozích čísel. Začteme-li od nuly, bude řada vypadat takto: 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21 … A takto můžeme pokračovat donekonečna. Tato čísla bývají nazývána jako Fibonacciho čísla. Fibonacciho posloupnost najdeme v přírodě u několika jevů, jako například zrna slunečnice, genealogie včel, šišky některých stromů, komůrky ulity, rohy některých zvířat a mnoho dalších.

Slunečnice

Kromě přírody můžeme Fibonacciho posloupnost využít také ve finančnictví. Fibonacciho indikátor (Fibonacciho retracement – základ, Fibonacciho vějíř, Fibonacciho časové zóny, Fibonacciho oblouky, nebo Fibonacciho expanze) jsou jednou ze základních technik analýzy finančních trhů, a to jako nástroj resistence oblastí a detekce silných support. Dalším využívaným pojmem je Fibonacciho úroveň. Jedná se o podíl dvou čísel z fibonacciho posloupnosti, a právě některé z úrovní se využívají při obchodování na forexu.

Fibonacciho ulita

Že tomu moc nerozumíte? Tím se vůbec nemusíte trápit. Fibonacci https://www.tradecz.cz/fibonacci-a-trading/ totiž není vůbec cizí společnosti Trade CZ. Naopak mají velké zkušenosti nejen se zmiňovanými pojmy a technikami, ale také s oblastí finančnictví obecně. Na jejich webových stránkách najdete velké množství zajímavých článků a informací, které Vám pomohou proniknout do světa komodit, akcií, kryptoměn a financí. Kromě toho zde najdete také nabídku skvělých a užitečných kurzů, které Vás naučí vše, co potřebuje vědět pomohou Vám se osamostatnit.