Konferenční stolek z masivu blíže přírodě

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se úspěšně prodávají dřevotřískové desky, a proč konkurují nábytku z dřevěného masivu? Je to dáno tím, že stále mnoho lidí nedovede posoudit klady a zápory obou řešení, a orientuje se hlavně na základě ceny a dostupnosti. Časem však mnozí z nich prohlédnou a zjistí, jak to vlastně je.

konferenční stolek z masivu

Dřevo je hřejivé a laskavé

Každý, kdo má vřelý vztah k přírodě kolem nás, neignoruje ji a naslouchá ji, si dobře uvědomuje, jak je vše navzájem propojeno, a že jedno bez druhého nemůže existovat. Kupříkladu kdybychom vykáceli všechny stromy, udusili bychom se zřejmě vlastními zplodinami a nedostatkem kyslíku v atmosféře, bez rostlin bychom neměli přirozenou potravu jak my, tak i zvířecí říše a veškerý hmyz, na jehož výskytu jsme rovněž závislí. Hmyz opyluje rostliny a bez něho by nebyla žádná úroda a mohli bychom jistě pokračovat v tomto duchu donekonečna.

časopisy na stolku

Tyto souvislosti si dobře uvědomovali lidé i v minulosti a také si byli dobře vědomi, jak cenným darem je docela obyčejný strom. Káceli je pouze v omezené míře, aby je využívali pro výrobu obydlí, nábytku a různých pomůcek pro přežití a důstojný život. V každém stromu viděli živoucí bytost, její životní cyklus byl pak zobrazen v letokruzích a při pohledu na konferenční stolek z masivu Furniture nábytek, na dřevěnou skříň, postel nebo komodu jsme okamžitě s touto skutečností konfrontováni.

Výrobky z masivního dřeva navozujeme bližší kontakt s přírodou, což vnímáme hlavně na úrovni naší duše. Tohle nedokáže žádná plastová náhražka, i když jsou dnes počítačově zpracované designy dýhy a lamina takřka dokonalé. Každý z nás syntetickou náhradu rozpozná, a když ne hned, tak časem určitě.

Dřevo je nejen přírodní materiál, ale je především zdravotně naprosto nezávadný. Neexistuje nikdo, komu by ublížilo, ani malým dětem ne, ani alergikům. Samozřejmě je důležité opatřit povrch dřeva vhodným nátěrem, který je rovněž nezávadný, a pak tu máme výrobek, na který se můžeme ve všem spolehnout.