Hypotéka od nebankovní společnosti?

Mnoho lidí za hypotékou míří do banky, přesto jejich přísně nastavené podmínky nejsou vždy tou nejlepší volbou. Po novele zákona o spotřebitelském úvěru, která proběhla v prosinci 2016, se podmínky pro získání hypotéky zpřísnily. Není tedy žádným pravidlem, že hypotéku dostane každý, kdo si pro ní přijde do banky. Je tomu spíše naopak. Úmrtnost na hypotečních úvěrech je poměrně vysoká. Někdy je příčinnou drobnost, které lze později snadno napravit, jindy se ale může jednat o závažný problém, který by pro banku mohl mít později nedozírné následky. ČNB vše poskytovatelům nařizuje každého nového žadatele o úvěr prověřit. Schopnost splácen je vyměřena pomocí bonity žadatele, kterou ovlivňuje celá řada faktorů. Pokud má žadatel bonitu příliš nízkou, s největší pravděpodobností v bance neuspěje.

Pracovní smlouva jako vstup do úvěrového světa

V případě, kdy má žadatel dostatečný příjem a splácí své pohledávky včas, úvěr v bance vyřídí bez větších problémů. Pokud jsou však jeho měsíční příjmy malé nebo z pochybného zdroje, úvěr žádná banka neschválí. Stejně je tomu i v případě, kdy se jedná o příjem ze sociálních dávek nebo starobního důchodu, banka v tomto případě nemá žádnou garanci, že žadatel bude splácet řádně a úvěr taktéž nechválí.

puzzle dům

Nebankovní společnosti v tomto případě postupují jinak. V případě americké nebankovní hypotéky https://www.fahd.cz/americka-hypoteka-nebankovni/ není potřeba dokládat výši svých příjmů, je ale zapotřebí ručit nemovitostí. Ta v případě, když dlužník nebude schopen splácet, připadne věřiteli.

růst financí

Registry dlužníků

Negativní záznamy v registrech dlužníků jsou dnes velký problém řady Čechů. Společnosti jsou mnohdy nekompromisní a negativní záznam přichází často po jedné pozdě splacené faktuře. Žadatelé s negativním záznamem v některém z registrů pak mají velký problém v žádosti o úvěr uspět.