Ušetřete rodinný rozpočet

Kde vzít a nekrást? To je otázka, která potrápí nejednoho člověka. Někdy děláme stále dokola stejné chyby a ani si neuvědomujeme že se pohybujeme v začarovaném kruhu. Nejčastější chybou že rodiny nemají přehled o tom kolik přesně měsíčně utratí. Tu a tam něco a dá to ve výsledku hodně. Nebojme se proto pečlivě si zapisovat svoje výdaje.
nákupní výdaje za jídlo

Není banka jako banka

Říká se, že lidé jsou konzervativní a neradi něco mění, alespoň co se týká Čechů. A bohužel mnoho peněz pak dokáže protéci mezi prsty už jen tím, že svěřujeme své peníze bance, která má vysoké poplatky. V bankách jsou rozdíly, někdy nám účet založí zadarmo a jinde si za to zaplatíme. Co se týká vedení účtu, výběru z bankomatu i tady jsou rozdíly. Platit pak například každý měsíc bance, byť je 50 Kč za vedení účtu dělá za rok 600 Kč. Když si to vynásobíte pěti lety mluvíme už o částce 3 000 Kč, a to už je citelně znát. Dobře proto zvažujte, jaké bance své peníze svěříte a když nejste spokojeni nebojte se změnit.
ruka s perem
Za lenost se platí
Vstáváme na poslední chvíli a pak si kávu kupujeme cestou do práce na benzínce, stejně tak jako svačinu. Tohle všechno by mělo být jen krajní řešení, jednou za čas a ne pravidlo. Jídlo, které už někdo připravil je podstatně dražší a pokud volíme tento způsob každý den pak se nemůžeme divit proč s penězi špatně vycházíme. Naučme se přivstat si o půl hodinky dřív a vychutnat si kávu v klidu a levněji. Udělejme si svačinu doma a nekupujte si předraženou bagetu v automatu. Za lenost se zkrátka platí, a to platí i v oblasti financí.

I levně se dá nakoupit

Cukr o polovinu levnější, máslo o deset korun a mléko také o polovinu. Naučte se, pokud máte možnost základní věci jako jsou těstoviny, rýže, mléko, mouka, kupovat ve velkých obchodech. Jsou mnohdy levnější než malé obchůdky. Ovšem dbejte také na kvalitu, nakoupit se dá za méně peněz i kvalitně. Velké hypermarkety mají často zboží ve větších balení, které se také vyplatí. Ovšem na druhou stranu objíždět obchody kvůli levnějšímu zboží také není řešení. Co ušetříme na zboží utratíme za benzín, takže je na místě obezřetnost. Nikdy se nenechte strhnout slevami a nekupujte zboží více než byste stihly v blízké době spotřebovat. Někteří lidé totiž snadno propadnou euforii z levného zboží a dokáží si nakoupit například desítky balení rýže minimálně na dalších pět let.