Legendární filmy, které musíte vidět!

Některé filmy zmizí stejně rychle, jako se objeví v kinech, ale jsou i filmy, o kterých se mluví i několik let, a někdy i desítky let po prvním uvedení do kin. Jaké filmy se zapsaly do historie?

sál kina

Titanic

Film uvedený v roce 1997 je jedním z nejcennějších filmů v historii. Titanic byl obrovský luxusní parník, který byl údajně nepotopitelný. Děj filmu asi není nutné popisovat, je opravdu veřejně známý natolik, že by se jednalo o plýtvání času. Film je plný hereckých hvězd, jako je Leonardo DiCaprio či Kate Winslet a opravdu je na co se koukat. Asi vás nepřekvapí, že film získal úžasných jedenáct Oscarů.

Zelená míle

Film natočený dle povídky od legendárního spisovatele Stephena Kinga (který píše dodnes). Jedná se o mysteriózní drama z prostředí americké věznice. Starý vězeňský dozorce vzpomíná na svůj životní příběh, který do této doby tajil. A má se opravdu o co podělit. Film s Tomem Hanksem není zrovna pro citlivé duše, provází jej smrt a konec není zrovna šťastný.

Vykoupení z věznice Shawshank

Opět se setkáváme s filmem na námět novely Stephena Kinga. Příběh o přátelství, naději a moudrosti je také z prostředí věznice. Film je o síle lidské spolupráce a o dodávání si naděje. Film byl 7x nominován na Oscara a určitě si tato ocenění zasloužil.
očíslované vstupenky

Forrest Gump

Život je jako bonboniéra, nikdy nevíte, jaký bonbon si vytáhnete. Film o postiženém muži Forrestovi, který vyprábí svůj životní příběh. A že ten život nebyl zrovna jednoduchý. Forrest se řídí radou své maminky – Když se dostaneš do problémů, utíkej. A tak Forrest utíká, ve škole jako hráč fotbalu, dokonce i univerzitou, dostane se i do Vietnamu a zasáhne jej smrt jeho matky. Film je prosycen láskou, přátelstvím a obrovským odhodláním.

Nedotknutelní

Bohatý aristokrat Philippe je ochrnutý a potřebuje svého nového asistenta. A jím se stane akční mladík z předměstí, který o tuto práci vůbec nestojí. Stane se však nemožné a muži spolu prochází dobrodružstvím, které Philippe ve svém stavu vítá. Komedie o tom, jak je důležité mít smysl života.