Nejen čísla ji přesvědčí

Inu, to je pravda. Provozní náklady spojené s životem v rodinném domku bývají leckdy vyšší, než samotné pořízení celého domku. Právě proto je Vaše smýšlení velmi rozumné a průkopnické. Ale, jak je vidno, manželka Váš úmysl nesdílí. Podivuhodné. Zřejmě nedokážete pracovat s fakty.

finanční myšlenka

Argumentujte rozhodně!
Vy to přece moc dobře víte, tak, jak je možné, že nedokážete své manželce vysvětlit, že pořízení kompaktních zářivekje rozhodnutí správné? Cožpak jste jí nedokázal vysvětlit, že kompaktní zářivky jsou představitelkami úspory? Vy nedokážete obhájit prvotní vyšší investici do tohoto kvalitního osvětlení? To je přece tak jednoduché. Vždyť jste ji dokázal přesvědčit o tom, že zateplení domu přinese také úsporu. A nyní nesouhlasí s uvolněním dalších finančních prostředků z rodinného rozpočtu na další, a tak srovnatelně významnou úsporu? Nezlobte se, ale je to Vaše chyba!

Udělejte si čas a připravte si argumenty, proti kterým nelze oponovat.

  1. Připravte si kalkulačku, tužku, papír. Spočítejte současnou spotřebu a spotřebu budoucí, a to s kompaktními zářivkami. Nezapomeňte ani na exteriér!
  2. Dále si připravte vysvětlení, co ovlivňují lumeny a kelviny. To proto, abyste mohl nabídnout nejen bílé světlo.
  3. Nezapomeňte na životnost těchto kompaktních zářivek.
  4. A nakonec podtrhněte výhodu pořízení kompaktních zářivek tím, že jsou také ženského rodu. A ženy jsou vážně skvělé. Nebo snad ne?

Roční úsporu můžete přidat na dovolenou u moře, kam se Vaše paní už dlouho těší.

Myslíte si, že to nebude stačit k tomu, abyste mohl začít realizovat svůj úmysl?
Začněte se těšit oba z dobré investice.

tlumené světlo

Pokud opravdu použijete pádné argumenty, se kterými se nedá hýbat, určitě dojdete ke společnému rozhodnutí, které Váš úmysl uvede do reality. Nebude to nízká investice. To je pravda, ale za pár let už budete naprosto spokojeni, jak uvážlivý a rozumný krok jste tenkrát s kompaktními zářivkami učinili!