Rostliny do bytu patří

Květiny rozzáří a zútulní každý byt. Nemusíte si z bytu udělat zrovna zahradu nebo skleník, ale minimálně jednu živou květinu byste si do svého bydlení pořídit měli. Umělým květinám už dávno odzvonilo. Toužíme po zeleni a doteku přírody. Právě tohle nám pokojové rostliny dokáží splnit. Jsou nejen pěkné na pohled, ale přispívají ke zdravému prostředí. Zachycují prach, čistí vzduch a celkově pozitivně ovlivňují prostředí.

hrnek na květiny

Jsou tací nadšenci, kteří se v pěstování květin přímo vyžívají. Jejich rostliny díky tomu také většinou dobře prospívají. Pak jsou lidé, kteří by nějakou zelenou rostlinu také rádi měli, ale nechtějí jí věnovat příliš péče. I pro takové zájemce se vhodné rostliny najdou.
zahradní dekorace

Než se do koupi květin pustíte, rozvrhněte si, na jaké místo rostlinku postavíte. Některé potřebují mnoho světla a slunce, jiné se spokojí s místem bez slunečního svitu. Najdete dokonce takové rostliny, které zvládnou i zastíněná a tmavší místa a nejsou náročné na světlo. Možná máte i balkon, pak se pro vás výběr rostlin rozšiřuje. Rozhodující je i teplota, ve které budete rostliny pěstovat. Pokud patříte mezi otužilce a máte raději chladné místnosti, nepořizujte si tropické rostliny. Některým rostlinám může vadit, pokud jsou umístěné blízko ústředního topení, i na tohle myslete.

Pokud okna vašeho bytu směřují na východ, při výběru rostlin sáhněte raději po takových, které, nejsou příliš náročné na světlo. Mezi rostliny s menšími nároky na světlo patří například draceny. Patří mezi velmi vděčné a odolné rostliny. Snesou méně světla. Přesto se vám odvděčí pěkně zbarvenými listy. Vzhledem se podobají palmám. Mají dlouhé úzké a lesklé listy. Nejsou náročné ani na zálivku. Naopak přelitím jim uškodíte, opadají jim listy.
tři kaktusy

Mezi vděčné rostliny patří tlustice. Dají se vypěstovat do tvaru stromečku. Přežijí velmi dlouho bez vody. Nemusíte se proto obávat, že v době vaší delší nepřítomnosti květina zahyne.