Peníze neprohrávají jen zletilí

Nejhorší je ta skutečnost, když si uvědomíte nebo přečtete někde na internetu, že peníze prohrávají i nezletilé děti a to místo toho, aby si je šetřily do budoucna, kde se jim určitě budou hodit. Člověk by mohl argumentovat tím, že jsou ještě malé a v oblasti peněz jim to ještě tolik nemyslí. Ano, samozřejmě je na tom něco pravdy, ale jako rodiče byste dětem měli vysvětlovat, že nemá cenu utrácet peníze v jakékoliv hře, sázení nebo na automatech.
hrací automaty.jpg
Pokud se jedná o hazard, pak už s tím začaly něco dělat i radnice českých měst, což je samozřejmě dobře. Snaží se jej co nejvíce regulovat. Bohužel ale stále suma prohraných peněz každým rokem i přesto stoupá.
V minulém roce bylo skoro 40 miliard prohráno pouze na hazardu. Svůj podíl na tom má i internetové sázení, do kterého jsou někteří lidé opravdu jako diví. Důvodem může být to, že roste větší počet hráčů online a to díky tomu, že je dnes spousta věcí snadno dostupná.
Co si myslíte, že je mnohem horší, automaty nebo online hazard? S online hazardem mají především problém nezletilí a věřte tomu nebo ne, ale i takový 16 letý kluk má zkušenosti s prohranými penězi. Pokud se jej na to ale zeptáte, bude vám tvrdit opak. Na automatech jsou závislí hlavně ti, kterým je nad 18 let, ale jsou mnohem horší, jelikož hraní na nich může být opravdu rizikové. Dokonce až 70% z těchto hráčů se tímto způsobem dostalo do léčby.
dívky na automatech.jpg
I když je hazard opravdu špatný, možná jste si už někdy všimli toho, že i přesto mu stát dělá nějakým způsobem reklamu. Pokud by se měla dělat reklama na hazard a to konktrétně třeba na nějaké kasino, měla by reklama běžet pouze v noci, jelikož přes den je to opravdu neadekvátní.
To, co nám ještě hazard do budoucna přinese je zatím ještě ve hvězdách. Pokud s ním ale nebudeme nějakým způsobem bojovat, může to jednou pro některé z nás skončit opravdu špatně.
A jaký názor na tuto problematiku máte vy?