Terapie pro naše vlasy

Ke kráse ženy zkrátka neodmyslitelně patří i stylový účes, který zvýrazní její eleganci. Bohužel i vlasy mají své problémy, které dokážou znepříjemnit různé situace.
dlouhovlasá zrzka
·         Mastí se – možná je problém v naší stravě a tak bude dobré popřemýšlet, z čeho se skládá jídelníček. Polotovary je třeba nahradit čerstvými surovinami, vyhnout se obloukem slaným a mastným pokrmům. Maštění vlasů může mít na svědomí lepek nebo i rychlé cukry. Je lepší v tomto případu používat průsvitný šampon, než krémový a voda by neměla být příliš horká. Umytým vlasům prospívá foukání, ale v žádném případě masáž.
·         Lámou se – za tímto problémem mohou stát hormonální změny, ale i stres. Také tělu může chybět některý z vitamínů nebo minerálů. Pokud bude původ mechanického rázu, tak je třeba dát pozor na to, jaké používáme vlasové doplňky, zvláště gumičky. Někdy je příčinou i stejná technika účesu, copy, culíky atd. Dlouhé vlasy potřebují měnit účesy. Také moc nesvědčí, když si jdeme lehnout s mokrou hlavou.
·         Třepení konečků – tady je jediná pomoc a to nůžky. Příčinou může být nešetrné barvení vlasů, časté foukání příliš horkým vzduchem, ale i žehlení nebo kulmování. Výborné je pak používat příslušné oleje na vlasy, například kokosový je naprosto skvělým pomocníkem.
·         Lupy – to je vlastně suchá pokožka. Tady je to tak trochu zamotaná věc, může za tím stát nějaké onemocnění a na to dá radu lékař, ale také pouze špatné používání šamponu. Druhá verze je tak trochu o přesvědčení pokožky na hlavě, že je třeba začít produkovat nějaký maz, v tom může pomoci masáž hlavy, která to podpoří. Dále by naše strava neměla obsahovat nic moc pálivého jako chilli nebo wasabi. Někomu nebude svědčit ani česnek.
dlouhé vlasy
·         Padají – zde může být vícero faktorů, které to jen podpoří. Hormonální změny, stres, změna váhy nebo nemoc. Chce to zkrátka zkusit změnu stravovacích návyků. Pokrmy bohaté na vitamíny, železo, zinek a křemík, ryby, luštěniny a také ořechy by měly rozhodně přispět ke zlepšení situace.