Ostropestřecový olej je významná léčivka na játra

Vaše játra trpí i bez alkoholu

Víte, co lidem nejvíce škodí? Je to především nedostatek pravdivých informací. Držet lidi v nevědomosti je pro některá individua velmi výhodné, lze takto s nimi snadno manipulovat a směřovat je tam, kam dotyčný chce.

kvetoucí ostropestřec

Tento jev se týká také našich jater – nepostradatelného orgánu, chemické továrny v těle, jejíž efektivitě se nevyrovná žádný průmyslový objekt. Játra zpracovávají mnoho chemických látek, některé z nich tělo využívá pro výživu a obnovu buněk, jiných se naopak zbavuje v podobě toxického odpadu. Informační šum, který se stále „někomu hodí do krámu“, panuje s játry v souvislosti s alkoholem. Má se za to, že jim škodí hlavně přemíra alkoholických nápojů, kouření, drogy a chemikálie, ale bohužel se stále opomíjí vliv stresu.

Stresující životní styl, kdy máme příliš mnoho povinností, nedostatek času na odpočinek a spánek, workoholismus, honba (přehnaná) za kariérou, touha po moci a majetku, to vše jsou velmi škodlivé vlivy, které odnesou hlavně naše vnitřní orgány, nejen srdce, cévní systém, mozek, nervová soustava, ale také ledviny a játra.

semínko ostropestřce

Projevuje se to zpočátku nenápadně, různými alergiemi, nízkou imunitou, zvýšenou nemocností, únavou, depresemi, to vše ještě podpoříme nevhodnou stravou, a pak se najednou objeví závažnější problémy, které vyžadují odborníky, hospitalizaci, operační zákroky atd. Toho můžeme být ušetřeni, když si uvědomíme vliv stresu na lidské tělo a hlavně, když podpoříme regeneraci orgánů a rovněž i očistu jater.

Kdy je ten správný čas pro Ostropestřec olej – Ostropestřec mariánský je významná léčivka i preventivní prostředek na játra. Podává se ve formě oleje, lisovaného za studena ze semen. Olej obsahuje mimo jiné soubor látek zvaný Silymarin, s nimiž se urychluje regenerace jaterní tkáně, podporuje se vyplavování toxického odpadu, a to vše přírodní cestou bez vedlejšího efektu, který provází mnoho farmaceutických výrobků.