Pomoc, budeme mít štěňata

Pozorujete svou fenku. Byli jste na procházce a zdá se vám, že je taková nějaká opatrnější. Dokonce na vašeho psa několikrát varovně zavrčela. Nikdy to neudělala. Doma je někdy až moc přítulná. A když není u vás, hledá, kde by se schovala. Oblíbila si místa kde je nějak krytá. Pod konferenčním stolkem, pod židlemi. Chová se nějak netypicky.
Prohlížíte ji. Obrátíte ji při hře na záda a zpozorníte. Její struky jsou nějak hodně nalité. Napadne vás falešná březost a pro ten okamžik nad tím mávnete rukou.
špicl na lavičce
Po dalších pár dnech zpozorníte, když ty struky jsou ještě nalitější. Chováním se čím dál tím více vymezuje vůči vašemu psovi. Situace se nemění ani další dny a tak jdete k veterináři. Neblahé tušení vám doktor po vyšetření potvrzuje. Vaše fenečka je březí a čeká štěňátka. Netušíte, jak k tomu přišla, vždyť jste byli vy anebo vaše partnerka pořád s nimi. A sami bez vás se nehnou ani na krok. Jak tedy? Kdy? Není už to jedno? Je!
Nezbývá než se připravit na příchod přírůstků a porod fenky.
spící zlatý retrívr
Své psí parťáky milujete, jste odpovědný člověk. Milujete i život, uděláte proto vše, aby když už se takto „zadařilo“, přišly na svět štěňátka zdravá a v pohodě. Připravíte porodní bednu, zajistíte asistenci u porodu a další veterinární dohled. Je však něco, co vás určitě překvapí.
Nenávist
Jen co zveřejníte první inzerát s fotografiemi štěňat k prodeji, začne se vám e-meilová schránka plnit nenávistnými dopisy. Vyvolení chovatelé vám budou nadávat, nenávistně vás osočovat a urážet. Proč? Protože, si to vaši psi za vašimi zády, aniž byste vy o tom něco věděl, jak se říká, rozdali. A taky jste se dopustili odporného činu, že jste fenečku nenechali prožít, díky již pokročilé březosti, rizikový potrat. Protože jste tak ohavní, že jste přivedli k životu vaše štěňata. Jednou a naposled. Fenečku jste již nechali vykastrovat.
štěně spí
Většina autorů těchto nenávistných dopisů jsou chovatelé, profesionálové. Nejsou mezi nimi výjimkou ani tací, kteří přivedli na svět a prodali stovky štěňat. Ano všechny jsou s PP. Ale jsou jich stovky!
Ne, není pořádku množit štěňata na úkor zdraví fenky. Není v pořádku přivádět na svět jeden vrh za druhým, u psů, s nedostatečnou lékařskou kontrolou. Ale to přece není váš případ! Proto se obrňte trpělivostí a nechte tu nenávist vyšumět. Než marné obhajobě, věnujte energii hledání kvalitních páníčků.
Vaše štěňata za to stojí.