Hobby

Hobby, neboli koníček/zájem je pro nás něco, čemu se věnujeme ve volném čase. Je to činnost, kterou se bavíme a která naplňuje náš život něčím, co nás baví. Každý má hobby jiné, protože každý má jinou povahu a život. Tento zájem, pro nás nemusí být ale jen zábavou, ale můžeme si najít práci, ve které budou naše zájmy uplatněny. Například někoho, koho baví starat se o zvířata, poskytovat jim potřebnou péči a lásku se může stát veterinářem. Jiný člověk se rád věnuje opravě auta a vyučí se automechanikem. Pracovat pak může jako autoopravář, nebo si může založit podnik – autoservis. Své hobby tak bude uplatňovat nejen ve volném čase, ale i v čase pracovním.
mobil a netbook
Máte volné odpoledne a nejraději sedíte u počítače a hrajete počítačové hry? Nebo si raději zajdete ven s kamarády posedět a popovídat si o životě? Rádi se uvelebíte s knihou v posteli, celé odpoledne jen čtete knihu a dny trávíte návštěvami v knihovně? Nevadí! Každý máme rádi něco jiného. Od toho jsou tu koníčky. Je to tak rozmanité slovo, že snad ani nejde vyjmenovat a spočítat, kolik hobby může být, protože něco, co vy považujete za denní rutinu, někdo může považovat za svůj zájem a za něco co jeho život naplňuje (ano může to být třeba i úklid, nebo oprava auta). Díky hobby si můžeme dopřát to, co potřebujeme.
mechanik a brzdy
Někdo potřebuje k životu hodně adrenalinu a tak je jeho hobby lezení po skalách, skákání padákem atd. Jiný člověk má rád v životě klid a relax. Proto ve svém volnu rád cvičí jógu, poslouchá meditační hudbu, nebo spojuje ruční práce s relaxem (pletení, háčkování aj.) Jestliže nemůžete zjistit, co budete dělat ve svém volném čase, nebo co Vás baví, měli byste začít zkoušet nové věci. Jen tak poznáte to, co jste doposud nezkusili a třeba i zjistíte, že Vás baví něco, co jste neznali. Můžete si vyzkoušet cokoliv, budete chtít, stačí se jen více zajímat o to, jaké procesy se dějí okolo Vás. Více s kamarády/příbuznými trávit jejich čas a třeba tak zkusit i jejich hobby.