Sviťte ekonomičtěji

Ceny elektřiny jsou dnes dost vysoké a nedá se čekat, že by tomu bylo v dalších měsících a letech jinak. Dá se s tím bojovat dvěma základními způsoby. Můžete buďto odpojit většinu elektrospotřebičů a svítit pouze sporadicky nebo dokonce jen svíčkami, nebo můžete vsadit na šetrnější světelný zdroj, jehož používání vaši peněženku příliš nezatíží. První možnost je samozřejmě o něco účinnější, ale v případě, že se nechcete vrátit do středověku, asi byste se přeci jen měli zaměřit na druhý způsob, který má také něco do sebe.
žárovky za sebou

Vhodné kamkoliv

Pokud se dneska s někým budete bavit o úsporných světelných zdrojích, takřka vždy v rozhovoru dojde na LED žárovky. Ty výrobci nabízejí jako úspornou alternativu k běžným typům žárovek. Zní to trochu jako reklama, ale v tomto případě výrobci tentokrát nelžou. LED žárovky jsou skutečně mnohem úspornější nejen než tradiční typy vláknových žárovek, ale i než jiné typy moderních osvětlení. Samozřejmě, že disponují stejnými závity jako další druhy žárovek, takže je můžete našroubovat tam kam potřebujete. Do lampiček, lustrů nebo světel na terase. Zkrátka kamkoliv budete potřebovat.
svítící žárovka

Velká výdrž

Charakteristickým znakem LED žárovek však není pouze nízká spotřeba, ale rovněž i vysoká životnost. Ta může být až desetinásobná oproti jiným druhům světelných zdrojů, zvláště pak vláknových žárovek. Důvod je velice jednoduchý. Zatímco žárovky, které v sobě mají vlákno, se extrémním způsobem zahřívají, jejich modernější alternativy k tomu, aby fungovaly vlákno vůbec nepotřebují. Tím pádem se zahřívají pouze minimálně, což se pozitivním způsobem odráží na jejich životnosti. Takže zatímco klasickou žárovku budete moci používat zhruba rok či dva, než ji budete muset vyměnit, u LED žárovky si počkáte klidně i deset patnáct let. Samozřejmě, že záleží na vytíženosti a dalších drobných faktorech.