V ceníku betonových plotů bývá uvedena i montáž

Betonové oplocení je dnes vítanou stavební technologií, která usnadňuje práci u novostaveb rodinných domů, ale i v mnoha jiných případech, jako jsou průmyslové stavby, soukromá i veřejná prostranství, parkoviště, či výstavba pozemních komunikací. Nezabírají příliš mnoho místa, vyrábí se s různými reliéfy povrchu, lze je kombinovat i s jinými materiály a vhodně sladit s okrasnými dřevinami. Podobně jako u jiných typů zdiva pak lze čerpat z jejich předností, jimiž jsou ochrana před zvědavými pohledy sousedů a neznámých lidí, zábrana proti hluku a prachu z okolních ulic.

zeď z kamenů

Jak je to s barvou – klasický stavební železobeton, z něhož se staví mostní konstrukce či základy moderních budov, má obvykle jednotnou, světle šedou barvu, která ničím nevyniká, stěží někoho zaujme, a nelze ji považovat za architektonicky zajímavé stavební dílo. U betonových prefabrikovaných odlévaných desek se však běžně setkáte s dalšími barevnými variantami v několika odstínech okrové, hnědé, červenohnědé či grafitové, s nimiž se snadno oplocení sladí s okolní zástavbou. Beton také dobře přijímá fasádní barvu, ta se ovšem musí aplikovat podle návodu a po předchozí vrstvě penetrace.

kamenná zeď

Nepotřebujete žádné betonové základy – ze všeho nejdůležitější je správné vyměření pozemku, zdá se to možná jako malicherná hloupost, ale jsou známy případy, kdy se vlastník pozemku zmýlil v neprospěch souseda a ukrojil mu z parcely pár decimetrů, a kdy to mělo soudní dohru a plot se musel stavět znovu. Výhodou je však rychlost výstavby, opěrné sloupky by se měly zabetonovat, ale samotné desky se již pouze vsouvají do drážek ve sloupcích a pokládají se přímo na úroveň zemského povrchu bez základového věnce. Počítejte však s tím, že každá z desek váží téměř metrák, a zvažte, zda se nevyplatí kromě nahlédnutí do betonových plotů ceníku https://www.montazmpc.cz/cenik/ stavebních materiálů sjednat si na jeho výstavbu firmu s patřičnými zkušenostmi.