Jak si dát finance do pořádku?

My lidé si na svůj život musíme vydělat. Nejsme zvířata, která by si něco ulovila nebo se napásla a byla spokojená, jsme vyšší bytosti, které toho od života očekávají víc a také pro to musí logicky víc učinit.

Abychom mohli žít jako normální lidé, potřebujeme pochopitelně v první řadě peníze. Bez těch už se dnes nikdo z nás neobejde, ty jsou naprosto zásadní. Jenže kolik je jenom mezi námi těch, kteří se sice snaží, ale přesto je jejich život nejednou třeba i dlouhou řadou finančních nezdarů!

A co lze takovým lidem doporučit, aby svoji finanční situaci aspoň nějak zvládali? Často už tu je jenom jediné možné řešení, jímž je půjčka.

ležící euro

Půjčit si peníze tehdy, když je třeba financovat něco, na co už vlastní finance nestačí, může být rozumné řešení. Samozřejmě za předpokladu, že se někdo nemíní zadlužit jenom proto, aby si pořídil něco zbytečného, což by ho jenom zatěžovalo do budoucna a možná ho to mohlo i srazit na kolena. Ovšem na tom, od koho si vzít půjčku a pro kterou z nabídek se rozhodnout, už se možná neshodneme. Protože je tu celá dlouhá řada alternativ a každá půjčka má své přednosti, jenže i nedostatky.

Ovšem jedno je jisté. A sice to, že ve chvíli, kdy má člověk jenom malé příjmy a k nim třeba i nějaký ten nepříjemný záznam v registrech dlužníků, není rozumné žádat o půjčku v bance. Tam se totiž rozhoduje právě na základě podobných parametrů a někdo takový tu tudíž nemá šanci uspět.

mince EU

Daleko rozumnější volbou je pak hypotéka po insolvenci od nebankovní společnosti. Protože u té uspěje prakticky kdokoliv, kdo je vlastníkem nemovitosti, kterou by tu mohl dát do zástavy. Zde nehrají ani příjmy, ani registry dlužníků rozhodující roli, a tak se tu dá vlastně daleko snáze uspět. A to je pochopitelně to hlavní. Protože k čemu jsou jiné půjčky, jež by člověk stejně nedostal? Logicky k ničemu.