Kde vzít peníze?

Peníze se člověku hodí neustále. A většinou je potřebuje ve větším množství, než má aktuálně po ruce. To platí především v situacích, kdy jde o vlastní bydlení. To je investice, na kterou se rozhodně vyplatí půjčit, protože majetek v podobě vlastního domu anebo bytu bude mít vždy svou hodnotu.
Nicméně pokud jde o peníze, Jistě je využijete ještě k celé řadě dalších záměrů, ať už chcete rekonstruovat svůj dům či byt, pořídit si novou kuchyňskou linku, koupit si vytoužený moderní automobil. Zkrátka cokoli.

sloupečky lesklých euro mincí

Otázka tedy zní, kde potřebné peníze vezmete?
Ideální je, pokud má člověk potřebný obnos naspořený. Pak si nemusí půjčovat a taková koupě je vždy ve výsledku ta nejlevnější.
Druhou možností je půjčka od příbuzných. Její velkou předností je to, že s velkou pravděpodobností nebudete muset platit úroky a nikdo na vás nebude spěchat s termínem splácení.
Ovšem jen málokdo má po ruce tak velkou sumu peněz, jaká je potřeba například na rekonstrukci domu.
V takovém případě vám proto nezbývá než sáhnout po klasické půjčce, ať už v bankovní či v nebankovní podobě. Od doby, kdy platí přísný zákon o poskytování spotřebitelských úvěrů, není potřeba se nebankovních půjček obávat. Ba naopak, v mnoha situacích pro vás mohou být ještě výhodnější než bankovní půjčky. Třeba díky tomu, že se pružně přizpůsobí vaší aktuální životní situaci anebo proto, že mají vyšší toleranci k záznamům v registru anebo k nižším příjmům.

obrázek prasátka na oranžovém pozadí

Pokud jde o nebankovní půjčky, je pro ně typické ručení nemovitostí. Ať už si zvolíte libovolnou nemovitost, vždy je nezbytné mít po ruce záruku, že půjčené peníze splatíte.
V praxi záleží především na tom, jaká je konkrétní hodnota nemovitosti, jakou zvolíte – na jejím druhu nezáleží. Můžete si tak sjednat hypotéku na dům, na garáž nebo na pozemek. Možná je i hypotéka na družstevní byt Hypotéky bez registru, která vám rovněž vytrhne trn z paty při shánění finanční hotovosti.