Péče o obočí

Snad všichni máme za sebou několik změn našeho obočí, několik katastrof spojené s barvením obočí a vytrhávání do nevzhledné podoby. To vše se na našem obočí podepsalo a často způsobilo těžko zvratné změny. S trochou odvahy a velkou dávkou trpělivosti však můžete mít husté a krásné obočí. Jak na to?

Tvarování

V první řadě přestaňte s trháním obočí v hlavní linii. Vytrhávejte pouze chloupky mimo obočí, které přímo nezasahují do hlavní linie. Pokuste se vyhnout častému trhání chloupků nad obočím, protože to může v pozdějším věku vést k rychlejšímu poklesu obočí. Chloupky v těchto místech tedy nejlépe holíme speciálními žiletkami na obočí. S holením však opatrně, jestliže používáte žiletky na obočí poprvé, vyzkoušejte si práci s nimi například na předloktí.

Při úpravě obočí můžete sáhnout i po klasických nůžkách a zastřihnout pouze část chloupku, který je sice v linii ale trčí ven. Chloupky můžete zastřihnout pomocí suchého kartáčku z řasenky, kterým chloupky uhladíte a část chloupků, které přesahují ven, zastřihnete. Obočí bude působit hustěji a upraveně. Jestliže to však bude možné, dejte přednost pouze dorůstání obočí nikoliv jeho zbytečným trháním. Chloupky budou pomalu ale jistě dorůstat, musíte však být velmi trpělivá.

husté obočí

Výživa

Obočí a oblasti kolem něj pravidelně dopřávejte peeling. Můžete použít kávové, cukrové či jiné peelingy určené na obličej. Pravidelnými peelingy povzbudíte chloupky k růstu a odstraníte odumřelé šupinky kůže.

Růst chloupků podporují také některé oleje, například ricinový, olivový či kokosový olej. Olej vmasírujte do obočí, které předtím lehce navlhčete vodou. V růstu vám také mohou pomoci plátky cibule, které přidržte na obočí 10-15 minut a poté důkladně obočí očistěte micelární vodou.

přírodní kosmetika

Nezapomínejte ani na důležité vitaminy, které podporují růst obočí. Zejména se jedná o vitaminy B, A, C, biotin a zinek.