Jaké formy ubytování Máchovo jezero nabízí

Není pochyb o tom, že Máchovo jezero ubytování patří k nejoblíbenějším českým destinacím. Pokud se zrovna nechystáme do zahraničí a chceme si užít vody, je docela pravděpodobné, že zamíříme právě tam.

člun u Máchova jezera

A není divu, bez ohledu na historický význam lokality se jedná o nádherné přírodní koupaliště v překrásné krajině. Okolí poskytuje milovníkům přírody ideální místo pro táboření, ať už chcete strávit dovolenou v letovisku s veškerým komfortem, nebo pod stanem.

Avšak než se rozhodnete jet, je dobré zjistit, jaké možnosti ubytování Máchovo jezero nabízí. Ne vše je totiž pro každého. Někdo by nesnesl spát ve spacáku pod stanem, jiný zase miluje táboření a být blízko k přírodě.

Záleží samozřejmě také na věku a zdravotním stavu všech účastníků, koneckonců například starý člověk by mohl mít se stanem problémy.

A jaké tedy máme možnosti? První z nich je již zmíněný stan. Můžete se buď ubytovat v některém z již postavených. Zde máte výhodu, že tu máte zavedenou elektřinu a může zde tedy být umístěna minilednička či rychlovarná konvice, což je fakt, který mnozí ocení.

Nebo si můžete pouze pronajmout vyhrazené místo a přivézt si stan vlastní. Zde sice nebudete mít elektřinu, ale zase budete „ve vlastním“. V obou případech je však třeba počítat s tím, že budete muset chodit na veřejnou toaletu a pro vodu budete muset chodit jinam.

molo u jezera

Pokud se nechcete vzdát svého pohodlí, jinou možností jsou chatky. Ty poskytují mnohem větší komfort, především co se ochrany před vnějšími vlivy týče. To oceníte zvláště tehdy, pokud budou chladné a deštivé noci. Navíc nabízí i více prostoru, takže se nemusíte bát, že se za deště budete muset tlačit ve stanu. Elektřina a tekoucí voda jsou zde pak ve většině případů samozřejmostí.

Nakonec však záleží jen na vás, pro kterou možnost se rozhodnete. Jen je dobré vše napřed dobře uvážit, aby vám špatná volba nakonec nezkazila zážitek z dovolené. To by za to nestálo.