Jimmy Choo – obuvnický mistr

Jimmy Choo je módní návrhář pocházející z Malajsie. Narodil se 1. října 1957 do rodiny, která se živila výrobou obuvi. Zajímavé na něm je to, že jeho pravé příjmení je Chow, ale matrikáři udělali chybu při vystavování jeho rodného listu, kam napsali Choo a on sám se rozhodl jméno si ponechat. Díky rodinné firmě vyrobil své první boty již v jedenácti letech.
čínské lodičky
Když se ukázalo, že by v tomto směru mohl mít talent, odjel studovat na Cordwainers' Technical College, která je dnes známá jako London College of Fashion. Na této univerzitě dnes také občasně o módě přednáší. Další zajímavostí je také to, že se pohybuje ve vysoké módní návrhářské branži a není homosexuál. Je šťastně ženatý a s manželkou Melissou vychovávají dceru Emily. Poprvé se se svými botami dostal do časopisu Vogue v roce 1986, což je moment, kdy se jeho tvorba také začala brát vážně. O čtyři roky později se patronkou jeho tvorby stala princezna Diana a své pracoviště přesunul do Londýna. Permanentní spolupráci s Vogue Choo udržuje od roku 1996 a v roce 1998 otevřel další klíčový obchod v New Yorku, avšak hlavní sídlo společnosti zůstává i nadále v Londýně. V polovině roku 2001 se rozhodl prodat poloviční podíl své firmy za deset milionu liber a dostal tak možnost se více věnovat své návrhářské tvorbě před „papírováním“. Soustředí se tak především na luxusní modely bot, které jsou známé pod značkou Jimmy Choo Couture. Pod touto značkou vyrábí také kabelky, luxusní doplňky a boty pro muže.
nohy v lodičkách
Dnes spolu s největším konkurentem Manolem Blahnikem vyrábí nejdražší boty na světě. Také mu záleží na rozvíjení oděvnického průmyslu v jeho rodné Malajsii, a proto se zde podílí na vytvoření obuvnického institutu. Jeho modely bot jsme mohli vidět ve filmech, jako Ďábel nosí Pradu, Charlieho andílci a Sex ve městě. Jimmy Choo byl také královnou Alžbětou II. oceněn jako důstojník Řádu britského impéria.