Zakrytí bazénu se rozhodně vyplatí

Jestliže uvažujete o tom, že si na zahradu pořídíte bazén, pak se jistě neobjedete bez několika dalších pomůcek a příslušenství. Bude-li vaše letní koupaliště jen malých rozměrů, pak jistě nebude bezpodmínečně nutné, abyste k němu pořizovali nákladné filtrační zařízení nebo salinizační jednotku. Rozhodně se ale neobejdete bez bazénové fólie. A to hned ve dvou provedeních.

bazén

  • Jednu z nich použijeme těsně před instalací bazénu a druhou ho v době, kdy není využit, přikryjeme.

Poté, co upravíme terén a zbavíme ho ostrých kamínků a jiných předmětů, můžeme začít s přípravami. Jako první vrstva se doporučuje speciální geotextilní podložka, která zajistí, že se další vrstva (bazénová fólie) nepoškodí. Tato podložka má i další pozitivní vlastnosti. Je vyrobena z tokového materiálu, který eliminuje riziko vzniku plísní a zabraňuje prorůstání plevelů.

Můžete si nechat ohřát vodu zdarma

V době, kdy není bazén využíván, je jistě vhodné ho zakrýt. Ušetříme si tím práci s pozdějším čištěním. Krycí plachty jsou vyrobeny ze silného vinylu a ochrání váš bazén nejen před nečistotami, ale také zabrání poškození okrajů bazénu. Po obvodu plachty je připevněna šnůra, díky které se plachta snadno upevní k bazénu.

  • Plachta je vybavena odtokovými integrovanými otvory.
  • Odpadá tedy namáhavé a obtěžující odčerpávání dešťové vody.
  • Velikost otvorů je řešeno ideálním způsobem.
  • Což znamená, že dešťová voda může odtékat, ale hrubé nečistoty do bazénu nemohou.

potápění
Pokud chcete spojit ochranu bazénové vody s jejím ohřátím, pak není nic jednoduššího.Stačí bazén zakrývat speciální solární plachtou a vaše koupaliště se ohřeje o tři až pět stupňů. Vaše koupací sezóna může být delší a také se tímto způsobem ušetří za bazénovou chemii. Voda se totiž z bazénu odpařuje v daleko menším měřítku a tím pádem není nutné stálé doplňování.